“Bunu Sadece Kendi Ailemden Duydum“ Dediğiniz Sözler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tugce-cim-diyeceksiniz
   Ölmeye kalktı? Whaaat?? Şöyle oluyor. Diyelim ki biri var ve bu kişi bir anda kriz/atak geçirdi veya hastaydı baş ağrısı tuttu bunu asla “birden rahatsızlandı” şeklinde anlatmazlar olayın büyüklüğü “ölmeye kalktı” ile açıklanır ve herkes o anda orda çok ama çok ama çok önemli bişey olduğunu anlar. Nedennn? Bende bilmiyorum.
    hissi-kablel-vuku
    ''siz de anne baba olunca anlarsınız''
     benita
     Tabii kelimesinin sonuna ‘r’ ekleyip konuşurlar. Yıllar öncesinden dalga geçtiğimiz biri ile alakalı bi espriydi. Çok dalga geçtik demekki bizimkilerin ağzına takıldı kaldı 🤷🏻‍♀️ bir de babam bana kızdığında düdük makarnası der
      tsukyomi
      Klinça. Annem verilen işi yapmadığım zaman bunu söylerdi. Bulgar argosunda sorumluluktan kaçan kişiyi tanımlar. Ama dedemden duyduğum bir kelime var ki, eyvahlar olsun: Şiptarsko djubre. Makedonca'da Arnavut gübresine tekabül eder. Eyvallah dede.
       sardunya
       Kuzzulkurt! Bilenler gülümsedi bile. Ananemin her kızdığında bize söylediği sözdü. Canım benim.
        leprechaun
        Lise Neden akranların gibi olmuyorsun? Neden uyumsuzsun? Neden yabani ve insanlardan uzaksın? Bunun gibi birçok şey. Şimdi iyiyiz ama. Akranlarım gibiyim. İyiliği tartışılır.
         aynenbileader
         Babaannem halama bağ bahçe işleri verirdi sonra yaptığı işi beğenmez amını eşşek sikesice diye bir şey söylerdi. Neden neden!
          apollonia-corleone
          Estetikli dudağı olan birini görünce maymun götü gibi der babaannem.Aman duymasın demek de yok baya ortaya
           philosophant
           İlk önce AHLAK ondan sonra İLİM ahlaksız insan ilimli ilimli insan ahlaksız olmaz
            samyeli90
            Bitti Kalana derdi anneannem anlamını sordum asla hayatta olmaz gibi bir şeymiş toprak başa derdi bir de o da öl geber demek miş 😂 doğulu falan sanmayın anneannem izmirli kendisi ege yöresine ait sözler mi bilmiyorum gerçi Bir de her şeyendeyim kullanan bir annem var o da anneannemden geçme bende öyle olacam sanırım
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.