"Bir İnsanın Ateist Olması İçin Gerizekalı Olması Gerekir" Saçmalığı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Bunu yazan insanın gerçekten bir doçent olması hem de Hacettepe Üniversite'sinde. Gerçekten ben bu ülkenin rezilliğine yetişemiyorum artık. Din ile olan kavgasından da midem bulanıyor.
   https://twitter.com/sinanates16/status/1416765126368169988
   https://twitter.com/sinanates16/status/1416765126368169988
    ideal
    Müslüman elbette kimseye kötülük etmez, kimseye zor ile kendi inancını kabul ettirmeye çalışmaz. Dost düşman, kimse ile münakaşa etmez. Herkese karşı güler yüzlü ve tatlı sözlü olur. Fakat, saygı göstermek ayrıdır, iyi geçinmek, kalbini incitmemek ayrıdır. Bu ikisini karıştırmamalıdır.
     lutfen-ama
     Ne dindarların ateistlere saygısı var ne ateistlerin dindarlara. Kimsenin kimseye saygısı yok, bana ne de demez kimse bu ülkede. Kim nerde çoğunluğu toplasa karşı tarafa saldırıyor, linçliyor onu âdeta. Bir kez deneyin bunu, deyin ki: Bana ne!
      gulun
      Burada adam kendi düşüncesinden bahsetmiş.gerizekalı demesi tabii doğru değil. Şöyle de bir gerçek var ki inançsız olanlar dahi dinin oluşma nedeninin insanda olan inanma içgüdüsünden kaynaklı olduğunu düşünüyorlar.. mesela ben bu içgüdüyü içimize doğanın vs koyduğunu düşünmüyorum? Bir yaratıcı var ki ona inanmamızı istiyor.. ve şöyle de bir durum;Allah akıl ile bilinir.. ama anlamlandırmak istemeyen çoktur.zaten bu durumdan hala görse bile inanmayan anlayamayanlardan kuranı Kerim’de bahsedilmiş. Bu yazdıklarım da islam ile alakalı bilgiler inançsızları alakadar etmez.alınılmasın yani.
       _sofia_
       Ama bir insanın Hacettepe'de Doçent olması için hiçbir şey gerekmez. Gelin siz de olun. Neyiniz eksik? Hatta ülkenin %60 ı bu seviyeye gelişip değişmeden gelebilir. Hep birlikte doçentliğe. Hem orda burda ben doçentim dersiniz.
        rahat
        hocam şov yapmış. bu ülkedeki profesör fazlalığına son vermek lazım. 20bin profesör mü olur lan. toplasan 20bin tane doğru lise öğretmenimiz yoktur. 20binden fazla prof var ülkede. sanki bilim ülkesiyiz amk.
         tsukyomi
         Türkiye'nin eğitim, din ve ahlak düzeyinin özeti. Ne bekliyordunuz ki, hoşgörü mü? Bu topraklara uzak şeyler.
          oedon
          Çünkü mükemmel yaratılmış bu kainat nizamını bir yaratıcıya atamak çok daha basit değil mi? Anlamaya çalışmaya gerek yok. Ol de olur. Sayın doçent üzgünüm ama kainat mükemmel değil kaosla dolu ucu bucağı belli olmayan bir sistem. Ama ben kimim ki… :)
           eski_bi_tanidik
           Yani saygı duyarım ama bence de tam olarak böyle ne yalan söyliyim jsjsjsj hic duyar kasmaya gerek yok
            blondewitch
            Ateist değilim de, özellikle "rütbeli" insanların bu kadar radikal cümleler kurmalarını aşırı yanlış buluyorum. Sen sözde seni takip eden insanlara örnek olmalısın fakat kutuplaştırıyorsun. Böyle düşünen cahil ve insaniyetten bihaber kişiler var zaten. Bari sen yapma.
             marmarian
             Turan Dursun sonradan geri zekalı olanlardan... Japonlar doğuştan geri zekalıdır. Allahın olmadığını söylemek dindarların neden bu kadar ağırına gidiyor? 13 yaşından beri ateistim ve o günden bu güne kadar binlerce kişinin küçümsemesine şahit oldum. En komiklerinden biri de okuyup okuyup sırf hava olsun diye ateisim diyorsunuz... :) Ateist bir insanın ateist olmasının nedenini dindar birinin anlamlandırması çok zor... Genellikle şöyle yaklaşıyorlar: “eee allah yoksa o halde önümüze geleni s.kelim. Herkesi öldürelim.” Yani aslında allahın olmamasını idrak etmekle birlikte öz değerler geliyor yerine; yani dogmatik ahkak yerine rasyonalist ahlak geliyor. Yani zombileşmiyoruz. :))) Aklımızda şeyimizde olmuyor. Ama ateist biri olarak demokratik ve inançlı insanları çok seviyorum; demokratik olmayan ateistleri de sevmiyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.