"Bir İnsanın Ateist Olması İçin Gerizekalı Olması Gerekir" Saçmalığı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Bunu yazan insanın gerçekten bir doçent olması hem de Hacettepe Üniversite'sinde. Gerçekten ben bu ülkenin rezilliğine yetişemiyorum artık. Din ile olan kavgasından da midem bulanıyor.
   https://twitter.com/sinanates16/status/1416765126368169988
   https://twitter.com/sinanates16/status/1416765126368169988
    blacksabahattin
    üstelik Hacettepe Üniversitesi'nde bir de yani, vay anasını sayın seyirciler be.. Allah'ın varlığını kabul etmemenin nasıl bir şey olduğunu, inançsızlığın temelinin neye dayandığını araştırmış olsa bu lafı söylemekle asıl kendisinin gerizekalı olduğunu anlayabilirdi belki. Bir de yani bu lafı söyleyen zat acaba islamın kitabını bir kere bile açıp sonuna kadar okudu mu acaba, orada "benim dinim/inancım bana, senin dinin/inancın sana", der. Sanane arkadaşım, o insan Allah ve din olmadan adam olmayı öğrenmiş, sen adamlığı bırak islamın emrettiği tekamül etmiş insan bile olamamışsın. Neyse...
     tsukyomi
     Türkiye'nin eğitim, din ve ahlak düzeyinin özeti. Ne bekliyordunuz ki, hoşgörü mü? Bu topraklara uzak şeyler.
      eski_bi_tanidik
      Yani saygı duyarım ama bence de tam olarak böyle ne yalan söyliyim jsjsjsj hic duyar kasmaya gerek yok
       lutfen-ama
       Ne dindarların ateistlere saygısı var ne ateistlerin dindarlara. Kimsenin kimseye saygısı yok, bana ne de demez kimse bu ülkede. Kim nerde çoğunluğu toplasa karşı tarafa saldırıyor, linçliyor onu âdeta. Bir kez deneyin bunu, deyin ki: Bana ne!
        ideal
        Müslüman elbette kimseye kötülük etmez, kimseye zor ile kendi inancını kabul ettirmeye çalışmaz. Dost düşman, kimse ile münakaşa etmez. Herkese karşı güler yüzlü ve tatlı sözlü olur. Fakat, saygı göstermek ayrıdır, iyi geçinmek, kalbini incitmemek ayrıdır. Bu ikisini karıştırmamalıdır.
         oedon
         Çünkü mükemmel yaratılmış bu kainat nizamını bir yaratıcıya atamak çok daha basit değil mi? Anlamaya çalışmaya gerek yok. Ol de olur. Sayın doçent üzgünüm ama kainat mükemmel değil kaosla dolu ucu bucağı belli olmayan bir sistem. Ama ben kimim ki… :)
          mrlawyerkk
          Bunu dile getirenin gerçekten bir doçent olması çok tuhaf ya. Hiç mi başka görüşlere, inanç biçimlerine saygınız yok.
           rahat
           hocam şov yapmış. bu ülkedeki profesör fazlalığına son vermek lazım. 20bin profesör mü olur lan. toplasan 20bin tane doğru lise öğretmenimiz yoktur. 20binden fazla prof var ülkede. sanki bilim ülkesiyiz amk.
            abdes_terligi
            dünyada IQsu en yüksek insanların da hepsinin ateist olması da bu yüzden olmalı
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.