'Bir Çift Kullanılmış Çorap' Vizyonsuzluğundan Bir Adet Finansal Köle Yaratmam
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Geçenlerde kullanılmış iç çamaşırı olayını gördüm başlıklardan birinde arkadaşlar. Yorumlar beni dumur etti çünkü yaşadığınız topluma bu kadar yabancı olamazsınız. Beyler farkında değiller büyük olasılıkla onu anlayabiliyorum ama kadın arkadaşların geçirdikleri şokeler bana samimiyetsiz geldi. Neden mi? Çünkü asgari bir adet sosyal medya hesabınız dahi olsa bu gibi taleplerin ardı arkası kesilmiyor. Kullanılmış iç çamaşırı ve çorap talepleri her ne kadar yeni yeni dillendiriliyor olsa da biz bu taleplerle çok uzun zamandır mesaj kutularımıza düşen mesaj marifetiyle karşılaşıyoruz. Her zaman da sinir bozucu olmuyor arkadaşlar. Evet, başlıkta görmüş olduğunuz durumu yaşadım. Bu benim için herhangi bir arkadaşımla kullanmadığım eşyalarımı paylaşmaktan farksız bir durum. Adamın fantezisi, amacı beni bağlar mı bağlamaz. Olaylar nasıl gelişti? Bu adam nasıl bir çift çorap vizyonsuzluğundan sıyrılıp finansal kölem oldu ondan da bahsedeyim. Dediğim gibi çorap talebini karşıladığım arkadaş ısrarla çorap taleplerine bir süre daha devam etti. Hatta bir dönem o kadar abarttı ki evde giyebileceğim bir çift çorabım kalmamıştı. Baktım bu iş böyle olmayacak bir gün Beymen'de beğendiğim bir çorabın fotoğrafını attım. Tahmin edersiniz ki parasını hemen gönderebileceğini, bir süre kullandıktan sonra ona göndermemi istedi. Çorapları satın aldım, özellikle o çorapı göndermedim herhangi çoraplarımdan birkaçını göndermeye devam ettim belirli aralıkla ses yok. Sonra olay biraz biraz Victoria's Secret'a döndü. Başlarda çok disiplinli bir şekilde fotoğraf gönderip (fiyat etiketlerini de çekiyordum) alacağım ve gönderme sözü verdiğim ürünlerin ödemesini alıyordum. Ancak belirli bir zaman sonra damın benim yeni aldıklarımı istemediğini, ona göndereceğim her şeyi kabul ettiğini, benim istediklerimi ise almayı zaten kabul etmiş olduğunu farkettim. Büyük olasılıkla en başından beri finansal köle olmak isteyen ama bir hayli vizyonsuz bir beydi kendisi. Bu kavramlara ilişkin de konuştuk. İstediği benimle bir bağ kurmakmış, eşi ya da sevgilisi değilmişim ama bu gibi nesnelerle aramızda bir bağ oluşabilirmiş. Bu neyin kafası diyen arkadaşlar için de bir bilgilendirme olsun bu da. Kafa bu, büyük olasılıkla hoşlanılan bir kadınla fiziksel ilişki dışında bir bağ kurmak. Ait hissetmek vs. vs. Pandemi bizim ilişkimizi de etkiledi tabii. Ekonomik bir daralma yaşıyor finansal kölem. Peşin peşin söyledi. Daha az iletişimde olabiliriz bu sürede dedi. Arada yazışıyoruz ama ne o ben ona eşyalarımı gönderiyorum ne de o bana bunun için bir bedel ödüyor. Yani kızlar çorap istiyor benden çamaşır istiyor benden diye düşünmeyin. Bunların hepsi küçük birer ifade sorunu. Sugar Daddy'ler ne ise bunlar da o. Finansal Köle'ler ne ise bunlarda o. Hor görmemenizi tavsiye ediyorum. Vizyon aşılarsınız biraz olur biter.
    kitaptakikurt
    baya baya iyi gelir elde ettin yani pandemi öncesi dönemde bu vatandaştan
     kayaca
     okuyamadımm valla çok uzun ya biri özet geçse olur mu ?
      moon_night
      Kim ne derse desin bunun normal bir şey olmadığını düşünüyorum. Düşünün, empati kurun. Biri size mesaj atıyor ve kullanılmış eşyalarınızı istiyor. Sizce normal mi? Bence değil. Daha yazardım da dersteyim...
       gregory_
       Olaya dahil olanlar memnun oldugu sürece konusacak bisey yok aslen, vizyonsuz filan demek de gerekmez zevki o adamin, viskiyle cig köfte seven kadar zevki var:)
        1234569
        Okumadım ama abaza Türk erkekleri sayesinde kezoların götü kalkıp prenses sanıyo kendilerini pu
         mrlawyerkk
         Sizin motivasyonunuzu anlayabiliyor ve saygı duyuyorum ancak finansal köleler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yani neden diye sormak istiyorum hunharca. Tamam fantezi eyvallah ama bütçe dostu fantezilerle de hayatınıza devam edemez misiniz?
          sedefartuny
          Bunu nasıl normalleştirebilirsiniz aklım almıyor. Çalışmadığınız kazanmadığınız paraları nasıl yiyorsunuz siz ya? Ha bedeni para karşılığında kullandırmak ha eşyaları ben arada bir fark göremiyorum.
           peripedia
           Olaylara hiç böyle bakmamıştım ama haklısın. Finansal Köleliğe Giriş 101 diyorsun. Çorapla başlıyor diyorsun. Pekala. Ufkum açıldı doğrusu.
            keladam
            herkes istediği yolla para kazanma hakkına sahiptir, kimse birbirini yaptığı şey üzerinden aşağılayamaz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.