"Ben Evliliğe Karşıyım" İnsanlarının Hepimizi ve Kendini Kandırıyor Olma İhtimali
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Evliliğin o kadar da gerekli bir kurum olmadığını konuşuyoruz, çiftlerin evlilik öncesinde de aynı evi paylaşıp birbirlerini daha yakından tanıyabileceğini mantıklı buluyoruz. Nitekim öyle de. Düğün dernek olaylarına zaten büyük çoğunluğumuz uzak. Ne gerek var diyoruz, modası geçmiş olaylar zinciri olarak tanımlıyoruz, aynı rakamla çok daha faydalı işler yapabileceğimiz gerçeği de var. Bunların her biri akla mantığa uygun olan düşünceler. Bugün babaanneme bu temalı bir konuşma yaptım düşüncelerini tahmin ediyorsunuzdur. Bir hayli cinsiyetçi ve "Dul kadın mısın sen? Neden düğün yapmayacakmışsın?" gibi cümleler. Evlenmek zorunda olmadığımı asla kabul etmemesi, mutlaka bir yuvam olmalı görüşü vs. Yani biz bunları düşünürken ailemiz bizimle hemfikir değil ve bu konuda etkilenmeye açık olduğumuzu düşünüyorum. Yani ben evliliğe ve evliliğin getirdiklerine (düğün, dernek, balayı) karşıyım insanı biraz kendini ve çevresindekileri kandırıyor sanki ha ne dersiniz?
    superkahraman
    gerçekten evlilik istemeyip evlenmeyen insanlar da mevcut arkadaşlar bilginize
     1234569
     insanlar özgürce seks yapmak için evleniyor , çünkü evlenmeden seks haram . heveslerini alınca da boşanıyor ya da sürekli şiddet olayları yaşanıyor. türkiye de evlilik toksik bir olgudur. aileniz akrabanız , almanyadan dayınız bile müdahele eder. evlilik oranları son 5 yılda yüzde 25 düştü zaten.
      makeup-alp
      Ben evliliğe değil de evliliğe yapılan saçma ve gereksiz paralardan hoşlanmıyorum. Gelinlik dışında sahi 4-5 saatlik eğlence için milyarlarca para veriyoruz. Bu etkinliği kendi aramızda yapsakta olur. İlla bir düğün organizasyon şirketleriyle anlaşmanın bir lüzumu yok.
       rarero
       Neden sizi kandırmak gibi bir kaygı gütsün insanlar. Kendilerini kandırma noktası belki olabilir ama kimseye karşı böyle bir anlayış içerisinde olabileceklerini düşünmüyorum. Evlenmek istemiyordur. Doğru kişiyi bulabileceğine inanmıyordur. Umutlarını rafa kaldırmıştır. Her şey olabilir.
        berkaykucuk81
        Sen kandırıyor olabilirsin ama ben kendimden gayet eminim, düğün dernek vs hem erkeğin sırtına binen yük hem de ilkel saçmalıklar, genel olarak kadınların çevresine (eş dost akraba) gösteriş yaptığı içi boş etkinlikler.
         gollummm
         Evlilik = çocuk . Bunun için bir aile kurmaya çalışıyorlar. Önce temelden bunun bitmesi lazım. Bekar bir anne olunabilir tabiki. Ama bizim geleneklerimiz de imkansız...
          gizemino
          Evlenmeyi düşünmüyorum diyen insanların birçoğu gerçekten de ya çok geç evleniyor ya da evlenmiyor. Ben inanmıyorum bunu diyen herkesin evlendiğine
           raselika
           ben sizi neden kandırayım hayat görüşümle?
            bbiology
            Cinselliği daha rahat yaşayabilmek için evlenenlerle dolu Türkiye ve birşey yolunda gitmezse nasıl olsa boşanırım gözüyle bakıyorlar ondan dolayı bence evlilik gibi kutsal veya önemli bir olguyu bile mahvettiler.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.