"Ben Evliliğe Karşıyım" İnsanlarının Hepimizi ve Kendini Kandırıyor Olma İhtimali
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Evliliğin o kadar da gerekli bir kurum olmadığını konuşuyoruz, çiftlerin evlilik öncesinde de aynı evi paylaşıp birbirlerini daha yakından tanıyabileceğini mantıklı buluyoruz. Nitekim öyle de. Düğün dernek olaylarına zaten büyük çoğunluğumuz uzak. Ne gerek var diyoruz, modası geçmiş olaylar zinciri olarak tanımlıyoruz, aynı rakamla çok daha faydalı işler yapabileceğimiz gerçeği de var. Bunların her biri akla mantığa uygun olan düşünceler. Bugün babaanneme bu temalı bir konuşma yaptım düşüncelerini tahmin ediyorsunuzdur. Bir hayli cinsiyetçi ve "Dul kadın mısın sen? Neden düğün yapmayacakmışsın?" gibi cümleler. Evlenmek zorunda olmadığımı asla kabul etmemesi, mutlaka bir yuvam olmalı görüşü vs. Yani biz bunları düşünürken ailemiz bizimle hemfikir değil ve bu konuda etkilenmeye açık olduğumuzu düşünüyorum. Yani ben evliliğe ve evliliğin getirdiklerine (düğün, dernek, balayı) karşıyım insanı biraz kendini ve çevresindekileri kandırıyor sanki ha ne dersiniz?
    1234569
    insanlar özgürce seks yapmak için evleniyor , çünkü evlenmeden seks haram . heveslerini alınca da boşanıyor ya da sürekli şiddet olayları yaşanıyor. türkiye de evlilik toksik bir olgudur. aileniz akrabanız , almanyadan dayınız bile müdahele eder. evlilik oranları son 5 yılda yüzde 25 düştü zaten.
     kitaptakikurt
     bu cümleyi kuran kişiler en başta evleniyor zaten hep ona dikkat etmişimdir
      makeup-alp
      Ben evliliğe değil de evliliğe yapılan saçma ve gereksiz paralardan hoşlanmıyorum. Gelinlik dışında sahi 4-5 saatlik eğlence için milyarlarca para veriyoruz. Bu etkinliği kendi aramızda yapsakta olur. İlla bir düğün organizasyon şirketleriyle anlaşmanın bir lüzumu yok.
       rarero
       Neden sizi kandırmak gibi bir kaygı gütsün insanlar. Kendilerini kandırma noktası belki olabilir ama kimseye karşı böyle bir anlayış içerisinde olabileceklerini düşünmüyorum. Evlenmek istemiyordur. Doğru kişiyi bulabileceğine inanmıyordur. Umutlarını rafa kaldırmıştır. Her şey olabilir.
        raselika
        ben sizi neden kandırayım hayat görüşümle?
         caresizcare
         Hahha haklı bence
          gulfemkaya
          Büyük lokma ye büyük söz konuşma diye bir söz var. Genelde hep böyle kesin konuşan insanlar bir şekilde bu evlilik fikrine sonradan okey oluyorlar
           detokssuyu
           Günün sonunda insanlar öyle ya da böyle evleniyor arkadaşlar ben de bu duruma katılıyorum o yüzden kimsenin gazına gelmeyin. Ha düğün mevzusunu anlıyorum ama günün birinde evleneceğiniz gerçeğini unutmayınız.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.