'Bazlama Surat' Benzetmesinin İltifat Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Hande Erçel'in fotoğrafına 'Bazlama Surat' yorumu yapan sosyal medya kullanıcısına 15 Bin TL'lik manevi tazminat talebi reddedilmiş arkadaşlar. Hande'ye Bazlama Surat diyen arkadaşın avukatı demiş ki: "Müvekkilim doğduğu, büyüdüğü yöre itibarıyla Anadolu’nun bağrından kopmuş biri olup bazlama ekmeğinin çok sevilen bolca tüketilen bir ekmek türü, yani bir nimet olmasından ötürü Sn. Hande Erçel ile ilgili olarak ‘bazlama surat’ ifadesini kullanmıştır. Bu ifade asla hakaret amaçlı kullanılmamış olup Sn. Hande Erçel’in herkesçe malum olan yüz güzelliğine esprili bir şekilde teşbihte bulunulmuştur.” Artık yüzü gülen olanlara 'Bazlama Surat' diyoruz
    gokhanytzzz
    Iltifat deeldir ya ama dava da açılmaz ya
     utumasasiilekayanadam
     Hande Erçel kim mk
      fuckerfukara
      Lan ama harbiden benziyor...
       beddualippa
       Ben de bir bazlamayım arkadaşlar. Umarım Hande Erçel gibi bir değişim geçiririm.
        peripedia
        Bir gün biri beni dava ederse bu avukatı bulmak istiyorum. O kadar güzel bir temel oturtmuş ki, öylece bakıp kalıyorsun, üzerine bir şey diyemiyorsun. Hatta 'Hepimiz Bazlamayız' diye haykırmak istiyorsun. Ama şunu da unutmayalım arkadaşlar o dönem Hande Erçel'in annesinin hastalığına denk düşüyor fevri bir karar vermiş, kararından geri de dönememiş olabilir.
         eski_bi_tanidik
         Ahahha pislik yapan kankamı kurtarmaya çalışıyorumdur 🤣 Bu arada gerçekten bazlamaya benziyo bence böyle bi savunma yapmak yerine hakimin karşısında bi bazlamayı bir de handeercelin fotosunu karşılaştırıp "Allah aşkına benziyo mu benzemiyo mu" deseler hakim de ikna olurdu bence dhhddh
          benita
          ‘herkesçe malum olan yüz güzelliğine’ mi
           okadin
           Ah Hande ah. Ne gereği vardı bunu mahkemeye taşımanın? Daha mı iyi oldu şimdi. Birbirimizi kandırmayalım iltifat olsun diye kıza bazlama surat dememiş arkadaş. Yüzünün ovalliğine, tombikliğine bir gönderme yapmış. Güzel kıvırmışlar o ayrı ama kıvırmasalar dahi cezai yaptırımı hak edecek bir cümle değil.
            sedefartuny
            Bazlama olasım geldi, ne kadar güzel ifade etmiş avukat. Ahmet Hakan'da bugün ki köşesinde Yozgat'ın en değerlisidir Bazlama diye yazmış. Hande çok alınganlık yaptı bu konuda. Ben bazlama surat bir iltifattır demiyorum ama rencide edici, onur kırıcı bir laf olduğunu da düşünmüyorum. Daha anlayışlı olmalıydı. Eminim o da bu durumdan bir ders çıkarmıştır.
             gfb_efe621
             Eşşek gözlüde öyle bir "iltifatmış"bana hep diyorlar.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.