"Az Seks Yoktur Zeki İnsan Vardır" Sorunsalı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Seks başlığı evet ama psikoloji dünyası diyor ben demiyorum. ‘Psychology Today’ dergisine göre -ki bu dergi dünyanın en popüler psikoloji dergisi imiş- entelektüel seviyesi yüksek insanlar daha seyrek seks yapıyorlarmış. Ne alaka? diyebilirsiniz. Ben de dedim. Tez şöyle "Zeka seviyesi ortalamanın üzerinde olan insan, partner konusunda daha ‘seçici’ oluyor. Artan kriterler, seks ihtimalini düşürüyor. Yüksek idari fonksiyonlara sahip kişilerin seksten haz ve doyumu iş hayatındaki başarılarında bulması da bir diğer neden." Yorum sizin ama konu ile alakalı abes bir durumu da paylaşmak isterim birkaç uzman Türkiye'de zeka ve seks denklemine ilişkin bir araştırma yapmak istememişler ama asla sonuçlanmamış. Nedeni ise güzel ülkemde kimsenin az seks yaptığını kabul etmemesi. Seks konuşmaktan imtina ediyoruz ama insanların gözüne gözüne şahane seks hayatlarımızı (!) sokuyoruz. Seyrek olan ya da hiç olmayan seks hayatımızdan kimseciklere bahsetmiyoruz.
    yazarcizer
    aşırı seks yapmanın havalı olduğu düşünülen bir ülkede yaşıyoruz maalesef
     buse01
     Çok seks yapan gerizekalı mı oluyor
      gregory_
      Demek ki dionun zeka seviyesi inanilmaz yüksek.
       _gizem_
       vay be benim zeki olmamın imkanı yok yalnız lksklakfsas
        tsukyomi
        Çok seksin manasını skor olarak algılıyor bu ülke. Ne kadar fazla partner o kadar madalya. Madalya dediğin de ya aids/bel soğukluğu ya da dıştan 'wow kankeyto adamsın/kadınsın' deyip içten 'yav he he' deme ritüelleri. Az partnerle çok seksin yapılabileceğini bilseler iq'ları artacak ama nerede o günler?
         eo110
         Her şeyide araştırmasınlar bi zahmet. Hep bir sınıfa dahil olmak zorunda bırakıyorlar insanı 😏
          plazacalisani
          Türkiye'de yapılamamasının bir diğeri nedeni de çokeşliliğin çok fazla olmaması olabilir. Türkiye'de seks bir tabu, yurt dışında herhangi biriyle yapılabilirken burada böyle bir şey yok. Bu araştırma düzenli bir ilişki değil, tek gecelik durumlardan bahsetmiş. Bu ülkede işlemez.
           gizemino
           Seks sadece bağlılıkla olan bir şey değil, ten uyumu ve tutku da önemli sonuçta. Bu yüzden zeka ile alakalı olduğunu düşünmüyorum
            raselika
            Partner konusunda seçici olmak konusunda kesinlikle haklılar. Her önüne gelenle olmaz o işler. Zekadanmış demek ki...
             catherine-earnshaw
             Ortalık onunla bununla yatmayı bir halt sanıp böbürlenenlerle doluyken tek derdimiz az sevişen insanlar mı cidden? Zeki biri aptal bulduğu biriyle sevişmez. Oldu diyelim; henüz tecrübesizdir ya da hormonları zekasını geride bırakmıştır. Sütten ağzı yandıktan sonra kılı kırk yarar. Farkındalığı arttıkça çevresinde ne çok geri zekalı olduğunu idrak eder ve doğal olarak kendi kabuğuna çekilir, kendi gibi birine ilgi duymadığı sürece cinsellikle uğraşmaya üşenir, değmeyeceğini düşünür. Makalenin altında yatan gerçek. Ananızın karnından seçici biri olarak çıkmadınız sonuçta.
              samyeli90
              Seçici olmak lazım tabi ki insan her önüne gelenle yatılmaz
               muzlu-pasta
               O zaman hiç yapmayanlar dahi
                kuzey34
                Yani aslında çok mantıklı ben de ilk girdiğimde ne alaka ya falan dedim ama gerçekten entellektüel insanlar gerçekten çok seçici o yüzden okuyunca ben de okey verdim daha az seks yaptıkları konusuna...
                 galatasaraylibircivciv
                 O zaman ben bir dahi'yim 😇 hiç yapmayanlar dahi oluyor büyük ihtimalle....
                  ohannesburg
                  Çok veya az yok. Sizi tatmin eden doğru kişiyle yaşadığınız deneyim sağlıktır, mutluluktur sizi daha pozitif yapar. Konuyu başka başka şekillere sokup seks yapan veya yapmayan insanları yaftalamayı bırakırsak daha düzgün ilişkiler kurabilirsiniz.
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.