10
13.5.2020
''Ama Özünde İyi İnsan'' Saçmalığı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ayse_
   Yok öyle bir şey. Bir insan ya iyidir ya da kötüdür. Ama özünde iyi ama özünde öyle, böyle, şöyle diye bir şey yok. Kandırmayalım kendimizi...
    sana_diyom
    Özü olmayan insandan ne hayır gelir zaten
     transylvania
     Bir insanı iyi yada kötü yapan yaşadıkları ve yaşayacaklarıdır .. Bir insan kötü yada iyi olarak doğmaz. ! Hayatın getirdiklerine karşı evrilir ..
      nursuduha
      Özünde iyi olabilir ama o özünü ortaya çıkarmadıktan sonra ne önemi var.
       a.l.p.o.l.l.o.n
       Şair burda yapısında öyleydi fakat çevreden etkilenen biri olduğu için çevresine adapte olmaya çalışıyor demek istemiş :)))
        tolgam44
        en son özünde iyi biri dediğim dolandırmaya kalkmıstı kısacası bok boktur
         fuind
         Hayat öyle siyah beyaz değildir (ying yang a selamlar). İyi biri yada kötü biri olarak nasıl tanımlayabilirsin insanları? Ahlak felsefesine girmek istemem ama... Varsayalım birisi 10 aileye yardım ediyor. Ancak bir aile var ki onlara kötülük yapıyor. Şimdi bu insanı iyi olarak mı kötü olarak mı nitelendireceğiz? Hadi daha çok iyilik yaptığı için iyi insan diyelim. Peki 5 kişiye iyilik 5 kişiye kötülük yapıyorsa? Henüz iyi ve kötü nedir diye sormadım bile. Kişiden kişiye, zamandan zamana, ülkeden ülkeye değişen şeyler bunlar. Diyeceğim o ki insanları yargılamak için bu kadar acele etmemeli ve hayatın bu kadar keskin olmadığını hesaba katmalısın. Herkes iyidir ve herkes kötüdür.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.